Bİreysel Danışmanlık

Kendiniz için yapacağınız en güzel değişim. Bakış açınızı değiştirin...

Bize başvurduğunuzdaki ilk görüşmemiz birbirimizi tanıma , mevcut durumunuzu tanılama (vücut kompozisyonlarınızın – boy, bel/kalça çevresi, yağ, kas, su – ölçümü) , nelere ihtiyacınız olduğunu belirlemeden oluşacaktır.

Programımız her hafta bir kez görüşülecek şekilde (ilk görüşme ve sonrasında iki kontrol görüşmesinden oluşan paketler şeklinde) planlanmaktadır. Programınız süresince, her an yanınızda olmak, soru ve sorunlarınıza anında yanıt verebilmek temel hedeflerimiz içinde yer almaktadır.

Program süresince gerçekçi, doğal ve tamamen size uygun bir süreç izlenmektedir.

Merkezimize başvuran danışanların, beslenme programları ve sağlıklı yaşam seçenekleri düzenlenmeden önce ve tüm kontroller süresince, " TANITA BC 418 cihazı ile,Fiziksel Yapısına ait derecelendirme, Yağ Oranı ve Kas Miktarı açısından şematik değerlendirme,İç Organlar Çevresi Yağlanma Oranı , Bazal Metabolizma Hızı, Vücut Kas Kitlesinin Vücudun 5 Ayrı Bölgesi için Segmental Analizi,Vücut Yağ Kitlesinin Vücudun 5 Ayrı Bölgesi için Segmental Analizi,Toplam Vücut Sıvısı, Ödem Oluşumu, Vücut Kas Dengesi (Balance), Yetişkinler için Normal Vücut Yağı Oranları " hesaplanmaktadır.

Bu kapsamda vermiş olduğumuz danışmanlıklarımız ana başlıklarıyla aşağıda sıralandığı gibidir;

- Yetişkin beslenmesi ve obesite (şişmanlık),
- Çocuk beslenmesi ve çocukluk çağı şişmanlığı, iştahsız çocuk,
- Gebelikte ve Emziklilikte Beslenme,
- Bebek Beslenmesi ve ek besinlere geçiş,
- Hastalıklarda beslenme (Diabetli bireyler, kronik böbrek rahatsızlığı olan ve diyalize giren bireyler, çeşitli metabolik hastalıklar vs..)
- Özel durumlarda beslenme (Menapoz, Menstrual (adet) dönemleri, seyahatler, uzun toplantılar ve yoğun çalışma temposu vs..)
- Sporcu Beslenmesi

  • Bireysel Danışmanlık

    Kurumsal Danışmanlık

    Eğitim Danışmanlığı

    Başarı Hikayeleri

  • TV Programları

    The Harvard Medical School

© Copyright 2013 Banu Topalakçı